Znane i lubiane wiersze Doroty Gellner

18 Kwiecień 2024 r.
Redaktor: gaszczynska
Znane i lubiane wiersze Doroty Gellner

17 kwietnia 2024r.  w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,, Znane i lubiane wiersze Doroty Gellner”. Celem organizowanego cyklicznie konkursu jest rozpowszechnienie twórczości naszej patronki Doroty Gellner. Jest to również okazja do nawiązania współpracy z innymi szkołami z terenu naszej gminy. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje możliwości recytatorskie a także nawiązać nowe znajomości.                                         W tym roku uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach : przedszkole i oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I-III. W konkursie  wzięło udział piętnastu uczestników. Jury w składzie: Tadeusz Jakubiak, Kamil Uchnast i Barbara Gregorczyk postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii wiekowej klas 0:

I miejsce Antonina Dąbrowska z Samorządowego Przedszkola z Pokrzywnicy,                                                                      II miejsce Dorota Lipska ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie,                                                    III miejsce Iga Zwolińska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie,                                      Wyróżnienie dla Dominika Pielach ze Szkoły Podstawowej im. Doroty Gellner w Pobyłkowoie Dużym.

W kategorii wiekowej klas I-III:

I miejsce Ada Irechukwu ze Szkoły Podstawowej im Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym,                                                 II miejsce Zofia Bochenek ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie,                                                  III miejsce Lena Pichor ze Szkoły Podstawowej im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym,                                                    Wyróżnienie dla Alicji Górczak Ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Panu Wójtowi Gminy Pokrzywnica Adamowi Dariuszowi Rachubie dziękujemy za zakupienie nagród. Rodzicom naszej szkoły za pomoc w przygotowaniach do konkursu.